Сайт міста Бурштина
|   Головна   |   Путівник   |   Історія   |   Міська рада   |   Фотоальбом   |   Фірми   |   Контакти   |  
Гість [Вхід] [Реєстрація]
   
   
 
Меню сайту
- Новини Бурштина
- Новини Івано-Франківська
- Новини Коломиї
- Новини Рогатина
- Новини Верховини
- Прогноз погоди
- Про місто Бурштин
- Дошка оголошень
- Цікаві сайти

Наші партнери

Телекомпанія РАІ

Телекомпанія РАІ


Цікаві сайти
Сайт міста Рогатина СПД Павлів і Ко.
село Тростянець  

Наша кнопка:

Сайт міста Бурштина


 
Назад Назад 15 листопада 2019 р.
Коломийська та Бурштинська міські ради – лідери у рейтингу прозорості (Вікна)

Коломийська та Бурштинська міські ради – лідери у рейтингу прозорості (Вікна)

Всеукраїнська Коаліція “Прозорі Ради” презентувала результати громадського моніторингу прозорості та підзвітності чотирьох рад: Івано-Франківської, Коломийської, Бурштинської міських рад та Івано-Франківської обласної ради (Вікна).

Дослідження проводилося серед 16-ти місцевих ради у чотирьох регіонах України — Чернігівській, Полтавській, Рівненській та Івано-Франківській областях. За його підсумками відразу дві ради Прикарпаття, Коломийська та Бурштинська, лідирують у рейтингу прозорості та підзвітності органів місцевого самоврядування, інформують "Вікна" з посиланням на Центр "Антикорупційна платформа".

Протягом 2018-2019 років всеукраїнська Коаліція “Прозорі ради” проводила моніторинг прозорості та підзвітності 16-ти місцевих рад, куди увійшли 12 міських рад і 4 обласні ради. На Прикарпатті представник Коаліції “Центр “Антикорупційна платформа” співпрацювала із Івано-Франківською, Коломийською, Бурштинською міськими радами та Івано-Франківською обласною радою.

Експерти досліджували рівень імплементації місцевими радами інструментів громадського контролю та участі громадян у процесі прийняття рішень. На основі цього аналізу навесні 2019 року Коаліція провела підсумки першого етапу дослідження та склала рейтинг рад, що дотримуються принципів доброчесності, підзвітності та прозорості у своїй роботи.

Після оприлюднення результатів моніторингу співпраця між представниками Коаліції та місцевими радами тільки посилилась. Зокрема, для кожної із чотирьох рад експерти підготували ряд рекомендацій з метою покращити їх рівень прозорості та підзвітності.

Впродовж півроку ради вносили зміни у свої нормативно правові акти, щоб привести їх у відповідність до стандартів чинного законодавства, впроваджували дієві практики підзвітності та вдосконалювали механізми громадської участі.

У жовтні 2019 року Коаліція “Прозорі Ради” провела повторний аналіз за підсумками співпраці з органами місцевого самоврядування і склала новий рейтинг.

Так, рейтинг прозорості та підзвітності серед міських рад очолила Коломийська міськрада, яка за півроку піднялась на цілих 9 сходинок. Відразу за нею, на другій позиції, опинилась Бурштинська міська рада. Івано-Франківська міськрада змістилась на четверте місце. А ось позиція Івано-Франківської обласної ради залишилась незмінною — четверта (остання) сходинка серед обласних рад.

Представник Коаліції “Прозорі ради” в Івано-Франківській області, юрист Ольга Симчич пояснює, що такі високі показники Прикарпаття це, перш за все, результат наполегливої роботи рад.

“Коломийська міська рада показала неймовірні показники. Серед усіх 16-ти рад у неї найкраща динаміка. За півроку її приріст склав 28%, що і дозволило раді перейти з девятого відразу на перше місце. Звісно, це велика заслуга самої ради, адже її представники активно співпрацювали із Коаліцію та взяли до уваги всіх надані нею висновки і рекомендації. Між тим, те що Бурштинська та Івано-Франківська міські ради трохи змістились у рейтингу аж ніяк не впливає на їх рівень прозорості. Їх показники із самого початку були досить високими. Ті нововведення, якій прийняла Коломийська міська рада для інших рад вже були нормою. Але законодавство часто піддається змінам, тож радам потрібно не тільки вчасно реагувати на них, але й самостійно запроваджувати свої практики підзвітності та долучатися до ініціатив громадськості, що у зробила Коломия”, — зауважує юрист.

Довідково:

Всеукраїнська Коаліція “Прозорі Ради” була створена у 2015 році з метою підвищення рівня підзвітності та прозорості органів місцевого самоврядування, реалізації прав громадян на контроль влади та зменшення корупційних ризиків. Протягом 2015-2017 років Коаліція «Прозорі Ради» охопила своєю діяльністю 76 органів місцевого самоврядування у Івано-Франківській, Вінницькій, Закарпатській, Запорізькій, Дніпропетровській, Кіровоградській, Одеській, Хмельницькій, Рівненській, Тернопільській, Черкаській, та Чернігівській областях. За цей час Коаліції вдалося підвищити середній рівень імплементації місцевими радами інструментів громадського контролю та участі громадян в процесі прийняття рішень з 12% до 76%.

Детальніше читайте тут: Коломийська та Бурштинська міські ради – лідери у рейтингу прозорості (Вікна)

Коментарі
Ім'я  
Текст
 
 
  © 2020 Сайт міста Бурштина
Створення сайту: LesHOST