Сайт міста Бурштина
|   Головна   |   Путівник   |   Історія   |   Міська рада   |   Фотоальбом   |   Фірми   |   Контакти   |  
Гість [Вхід] [Реєстрація]
   
   
 
Меню сайту
- Новини Бурштина
- Новини Івано-Франківська
- Новини Коломиї
- Новини Рогатина
- Новини Верховини
- Прогноз погоди
- Про місто Бурштин
- Дошка оголошень
- Цікаві сайти

Наші партнери

Телекомпанія РАІ

Телекомпанія РАІ


Цікаві сайти
Сайт міста Рогатина СПД Павлів і Ко.
село Тростянець  

Наша кнопка:

Сайт міста Бурштина


 
Назад Назад 06 травня 2019 р.
Як у Бурштині проходили Великодні фестини (Версії)

Як у Бурштині проходили Великодні фестини (Версії)

На Провідну неділю, 5 травня, в Бурштині проходило колоритне дійство - “Великодні фестини”, котре згуртувало у серці міста не тільки тутешніх жителів, розповідає видання Версії у своєму фоторепортажі.

До незабутнього святкування долучилися також 16 навколишніх територіальних громад, які представили увазі присутніх давні традиції своїх населених пунктів і символи Великодніх свят – розписані їхнім містом чи селом писанки. На запрошення Бурштинської міськради взяла участь у фестинах і Рогатинська міська рада, котру на цьому мистецькому заході представляли обдаровані вихованці школи естетичного виховання учнів, пишуть Версії з посиланням на Рогатинська міська рада.

Світлина від Рогатинська міська рада.

Незадовго до Великодня у студії образотворчого мистецтва Рогатинської ШЕВУ «народилася» писанка нашого міста. Упродовж кількох днів над її оригінальними орнаментами «чаклували» викладач Надія Верстин з вихованкою Тетяною Федунь. Відтак учні студії образотворчого мистецтва надали великодньому «атрибуту» завершеного вигляду контрастними палітрами акрилу.

Так, на півметровому гіпсовому яйці з’явилися етнічні мотиви його посестри – давньої опільської писанки, щоправда, у сучасній інтерпретації.

Світлина від Рогатинська міська рада.

Як розповіла викладач студії Надія Верстин, з основних символів минулого вони з ученицею вирішили обрали домінуючу у наших краях чорну основу писанок, що уособлювала землю, а, відповідно, достаток та багатство. «Замешкали» тут і птах – жар-птиця, котрий колись асоціювався з духовним началом, та притаманні Опіллю квіткові орнаменти. Усі елементи вдало поєдналися на нетрадиційному «полотні», додавши йому особливої краси.

Світлина від Рогатинська міська рада.

Варто відзначити, що це мистецьке диво рогатинці мали нагоду побачити, відвідавши храм Різдва Пресвятої Богородиці у часі свят, а гості і жителі Бурштина – вчора, на фестинах, де наша писанка красувалася перед сценою поряд з галицькою та бурштинською.
Крім того, рогатинська молодь – вокальний гурт «Джерельце», солістка Ярина Мацуй ( кер. Світлана Луцак), зразковий танцювальний колектив «Опільчанка» (кер. Лілія Горинь) та ведучі Анна Мотика й Анастасія Романюк подивували присутніх мистецькою композицією, у котрій перепліталися милозвучна веснянка, майстерна опільська полька і елементи наших традицій.

Тож навіть дощ не зміг зіпсувати тієї теплої атмосфери, що вдалося створити усім учасникам свята, які щедро ділилися найціннішими культурними надбаннями свого куточка.
Щирі і талановиті виступи (представлені народними танцями, піснями та гаївками) справили неабияке враження на глядачів, тому були нагороджені особливою подякою бурхливих оплесків.

Світлина від Рогатинська міська рада.

У ході дійства прикарпатці теж мали нагоду оглянути цікаве дефіле етнічних костюмів громад, виставку великих писанок та інших мистецьких атрибутів Великодніх свят кожної сільської ради, міст Рогатин, Галич і Бурштин, організовану в Центрі громадської активності. До того ж, зробити світлину на згадку про фестини в одній із фотозон, розміщених на центральній площі та алеї ім. А. Шептицького.

Світлина від Рогатинська міська рада.

Світлина від Рогатинська міська рада.

Світлина від Рогатинська міська рада.

Детальніше читайте тут: Як у Бурштині проходили Великодні фестини (Версії)

Коментарі
Ім'я  
Текст
 
 
  © 2019 Сайт міста Бурштина
Створення сайту: LesHOST