Сайт міста Бурштина
|   Головна   |   Путівник   |   Історія   |   Міська рада   |   Фотоальбом   |   Фірми   |   Контакти   |  
Гість [Вхід] [Реєстрація]
   
   
 
Меню сайту
- Новини Бурштина
- Новини Івано-Франківська
- Новини Коломиї
- Новини Рогатина
- Новини Верховини
- Прогноз погоди
- Про місто Бурштин
- Дошка оголошень
- Цікаві сайти

Наші партнери

Телекомпанія РАІ

Телекомпанія РАІ


Цікаві сайти
Сайт міста Рогатина СПД Павлів і Ко.
село Тростянець  

Наша кнопка:

Сайт міста Бурштина


 
Назад Назад 31 березня 2015 р.
Бюджет Бурштина недоотримує 66 мільйонів гривень - Ольга Галабала

Бюджет Бурштина недоотримує 66 мільйонів гривень - Ольга Галабала

Бюджет Бурштина недоотримує 66 мільйонів гривень - Ольга Галабала

У разі, якби податки, які сплачує Бурштинська ТЕС розподілялись справедиво, бюджет міста Бурштин отримав би додатково 65.7 млн гривень. Для порівняння, увесь нинішній бюджет міста - 73 млн. гривень. 

Про це заявила член Ради партії "ВОЛЯ" Ольга Галабала під час громадських обговорень у місті Бурштині, що відбулись за ініціативи партії "ВОЛЯ". 

У випадку, якщо б податки з Бурштинської ТЕС розприділялились справедливо, то бюджет Бурштина отримав би:

- 15 млн. гривень податку з доходів фізичних осіб (ПДФО),

- 3,7 млн. гривень податку за використання водних ресурсів,

- 46 млн. гривень екологічного податку та

- приблизно 1 млн.грн. податку за землю.

У 2014 році бюджет міста Бурштин отримав від Бурштинської ТЕС лише 157 тисяч грн. податку за землю. 

Як зазначила політик, вся проблема в тому, що податки, які сплачує Бурштинська ТЕС,  потрапляють в бюджет району і значна частина в бюджет селища Бовшів. 

Як приклад Галабала навела податок за шкідливі викиди в атмосферу Бурштинською ТЕС.

"Згідно з офіційними документами, які нам надала Бурштинська ТЕС, можна побачити, що підприємство в минулому році сплатило понад 186 мільйонів гривень за шкідливі викиди у повітря. Це вдвічі більше ніж бюджет Бурштина. Але довколишні села та місто Бурштин коштів з екологічного податку майже не отримали. Кошти сплачуються в бюджет Бовшев », - розповіла Галабала.

"Загалом у 2015 році бюджет Бурштина має отримати 500 гривень екологічного податку за викиди в повітря. Тобто за всю ту шкоду здоров’ю, за всі ті отруйні речовини, якими дихають мешканці міста вони отримують як компенсацію за шкоду - 500 грн.», - додала політик.

Політик вважає такий стан речей несправедливим. - «Є проблема законодавча. Згідно з законом, екологічний податок сплачується за місцем розташування джерела забрудення, тобто труб, які розташовані в селищі Бовшів. Ми будемо ініціювати законодавчі зміни, щоб це виправити. Але є і проблема, яку створює Галицька районна рада. Справа в тому, що екологічний податок розподіляється між державним бюджетом - 37 млн. грн., обласним бюджетом - 102 млн.грн. та бюджетом селища Бовшів - 46 млн.грн. Потім більшість цих грошей в бюджету селища Бовшів вилучає Галицький район. І Бурштин, а також навколишні села ніяких коштів не отримують».

Також підприємство в минулому році сплатило понад 7 млн 600 тис. грн збору за використання водних ресурсів. Це кошти сплачені в бюджет Галицького району. Але згідно з новими змінами до Бюджетного кодексу – 50% рентної плати за використання водних ресурсів повинні залишатись в бюджеті міста обласного значення. 

"Це означає, що в бюджеті Бурштина мало б залишитись майже 4 мільйони гривень. В проекті бюджету Бурштина на 2015 рік ми не побачили запланований дохід від використання води", - говорить Галабала.

Є проблема з сплатою земельного податку за землі, які займає Бурштинська ТЕС. Зараз частина земель, якими користується ТЕС надані ще за актами користування 1964 року. Відповідно, земельний податок сплачується мізерний. А частина земель, близько 3 гектарі, ще досі не виділена Буртинською міськрадою і з них місто також не отримує податку. Якщо ці всі питання привести в порядок, то місто буде отримувати щонайменше 1 млн.грн. земельного податку від Бурштинської ТЕС. 

Також «ВОЛЯ» підозрює у корупційних схемах комунальне підприємство «Житловик», яке купляє теплоенергію в Бурштинської ТЕС та продає мешканцям Бурштина за завищеною ціною. 

"КП "Житловик" купляє теплоенергію в Бурштинської ТЕС за вартістю 212 грн за 1 Гкал, а продає мешканцям міста за 287 грн. КП "Житловик" мало б робити націнку не більше 10 %, тобто мешканці міста мали б платити 233 гривні, а не 287 гривні", - розповіла Галабала, і додала, що "ВОЛЯ" направила звернення до комунального підприємства, щоб вияснити причини завищення тарифів. 

Нагадаємо, що 27 березня на сесії Івано-Франківської обласної ради народний депутат від "ВОЛІ" Юрій Дерев’янко вніс пропозицію створити тимчасову слідчу комісію в обласній раді для перевірки надходжень податків до бюджетів з великих підприємств, таких як Бурштинська ТЕС. Створення відповідної комісії відбудеться спільним розпорядження голови ОДА і голови облради.

 

Детальніше читайте тут: Бюджет Бурштина недоотримує 66 мільйонів гривень - Ольга Галабала

Коментарі
Ім'я  
Текст
 
 
  © 2019 Сайт міста Бурштина
Створення сайту: LesHOST