Сайт міста Бурштина
|   Головна   |   Путівник   |   Історія   |   Міська рада   |   Фотоальбом   |   Фірми   |   Контакти   |  
Гість [Вхід] [Реєстрація]
   
   
 
Меню сайту
- Новини Бурштина
- Новини Івано-Франківська
- Новини Коломиї
- Новини Рогатина
- Новини Верховини
- Прогноз погоди
- Про місто Бурштин
- Дошка оголошень
- Цікаві сайти

Наші партнери

Телекомпанія РАІ

Телекомпанія РАІ


Цікаві сайти
Сайт міста Рогатина СПД Павлів і Ко.
село Тростянець  

Наша кнопка:

Сайт міста Бурштина


 
Назад Назад 27 листопада 2017 р.
Митрополит Володимир очолив Божественну Літургію у Бурштині (фото)

Митрополит Володимир очолив Божественну Літургію у Бурштині (фото)

«Празник святого священномученика Йосафата для вірних Української Греко-Католицької Церкви є особливо дорогий, світлий і радісний, бо це празник нашого українського святого, празник нашого брата по крові й кості, празник великого апостола й мученика за святу віру й єдність Церков», - про це сказав Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин у неділю, 26 листопада, відвідуючи з нагоди престольного свята громаду в м. Бурштин, інформує прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Апогеєм святкування стала Божественна Літургія. Її очолював Митрополит Володимир у співслужінні з отцем-протопресвітером Бурштинським Дмитром Шмігелем у колі численної священичої спільноти. Розділити радість храмового свята своїх сусідів завітали також представник Римсько-Католицької Церкви та Православної Церкви Київського Патріархату.

У своїй проповіді Владика наголосив на важливості ведення милосердного життя та практикування чесноти любові до ближнього, посилаючись на недільний уривок зі святого Євангелія з 25 неділі по Зісланні Святого Духа. В ньому, пригадуємо, йдеться про притчу Ісуса Христа, в якій Він розповів історію милосердного самарянина.

«Сьогоднішня притча є наче попередження Боже, звернене до кожного з нас, щоб ми були милосердними і допомагали нашим ближнім у біді чи нещасті. Гляньмо на наш сьогоднішній земний світ – бачимо ненависть, нужду, несправедливість і насилля, що панують у світі», - розповідав Митрополит.

На думку проповідника, Христовий заклик до милосердя є для нас надзвичайно цінним, якщо хочемо, щоб і Господь був милосердний стосовно нас, особливо в судний день. Ця чеснота є особливо актуальна щодо наших ворогів, адже є легко бути добрим до тих, кого любимо і, водночас, дуже складно виявляти свою приязнь нашим неприятелям.

«Пам’ятаймо, згідно з вченням апостола Павла, що найкраща помста ворогові – це милосердя над ним, допомога йому в біді», - порадив Архієрей.

В другій частині свого слова Владика роздумував над постаттю святого священномученика Йосафата, празник якого ми звершували вчора і на честь якого посвячена головна святиня в Бурштині.

«Святий Йосафат є особливо близький нашому народу, він є мученик за святу єдність і пам’ять про нього навіки закорінена в нашій українській свідомості. Гріх і гордість в людських серцях спричинила мученицьку смерть св. Йосафата. Але подивімся на великі плоди цієї жертви! Його мощі і сьогодні є нетлінні та зберігаються в головній Католицькій святині світу. А де ті, що його вбили? Пам'ять про них втрачена, а св. Йосафат назавжди залишається символом єдності та справжнього доброго пастиря», - повчав проповідник.

Він також наголосив на тому, що й ми мусимо дуже добре вважати на свою поведінку, свій спосіб життя, щоб бути справжніми християнами не лише у неділі та свята, але в кожному дні нашого життя, свято виконуючи Господні заповіді та практикуючи діла милосердя.

По завершенні Літургії Владика ще раз привітав усіх з храмовим святом, бажаючи громаді постійного заступництва святого Йосафата. Митрополит Володимир також закликав присутніх до спільної молитви за мир та спокій у Батьківщині нашій Україні. Зібраний люд, відповідаючи на заклик Архієрея, заспівав гімн «Боже Великий, Єдиний», після чого Владика уділив усім своє благословення.

За традицією храмового свята на церковному подвір’ї відбулося святкове водосвяття, після якого Кир Володимир покропив усіх свяченою водою.

Детальніше читайте тут: Митрополит Володимир очолив Божественну Літургію у Бурштині (фото)

Коментарі
Ім'я  
Текст
 
 
  © 2019 Сайт міста Бурштина
Створення сайту: LesHOST